Çeltik Otobüs Bileti

Çeltik Seferi Yapan Firmalar
Çeltik Hakkında
Çeltik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Çeltik otobüs bileti satan firmaları, Çeltik otobüs bilet fiyatları, Çeltik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Konya, Çeltik

Çeltik Konya şehir merkezine en uzak ilçelerden birisidir. Türkiye´de Anamur´dan sonra bağlı bulunduğu il merkezine en uzak mesafade yer alan ikinci ildir. Bu nedenle Eskişehir, Afyon ve Ankara´ya sınırı bulunmaktadır. Çeltik ilçesinin kuruluşu 12 hatta 11. yüzyıllara kadar dayandırılmaktadır. İbrahim Hakkı Konyalı´ya ait ´´Konya Tarihi´´ isimli kitapta, Çeltik´in tarihinin, Karaman Eyaletine bağlı Akçaşehir´e kadar uzandığı yazmaktadır. Akçaşehir 1902´de ilçe statüsüne erişmiştir ancak bölgedeki bataklık ve sivrisinek fazlalığı nedeniyle, Hatırlı´ya bağlanmıştır. Bundan kısa bir süre sonra Cihanbeyli ilçesine bağlanmış; nihayet 1990 senesinde tekrar ilçe olmuştur.

Çeltik´te sosyal bakımdan ilçe ahalisi, şehir ve köy yaşantısı arasında bir hayat sürmektedir. Bu durum şehrin konutlaşmasına da yansımıştır. Şehir, kültürel bakımdan farklılık göstermektedir. Türkiye´de devlet tarafından yapılan tek yörük kasabası Çeltik´dir. Türkmen Yörükler Çeltik´teki hayatını halen sürdürmektedir. Bu güzel ilçeyi görmek Çeltik otobüs bileti sayesinde mümkün olmaktadır. İlçenin nüfusu 2015 TÜİK verilerine göre yaklaşık 10 bin kişiden oluşmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Çeltik Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus