Çeşme Otobüs Bileti

Çeşme Seferi Yapan Firmalar
Çeşme Hakkında

Çeşme Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Çeşme otobüs bileti satan firmaları, Çeşme otobüs bilet fiyatları, Çeşme otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İzmir, Çeşme

Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Çeşme, İzmir’e 94 km uzaklıkta bulunan bir cennettir. Gemiciler tarafından küçük liman diye adlandırılsa da Çeşme ve etrafında kaynak suları bol olduğundan, zamanla çoğalan ve soğuk suların aktığı çeşmelerinden dolayı da ilçeye Çeşme denilmiştir. Çeşme, ünlü Türk denizcisi Çaka Bey ile Türk hakimiyetiyle tanışmıştır. Osmanlı’ya katılması ise 14. yüzyıl sonlarındadır. En önemli Osmanlı eserlerinden biri ise Çeşme Kalesi’dir. İlçenin diğer önemli unsurları ise limanı, marinaları ve plajları. İlçenin ün saldığı diğer bir konu ise Alaçatı’da sörf ve rüzgar sörfü imkanı. 


Çeşme Gezilecek Yerler   

Bu cennet ilçeyi gezmek için yapmanız gereken Çeşme otobüs bileti alıp aşağıda sıraladığımız yerleri gezip cennetin tadını çıkartmak.

-          Çeşme Kalesi

-          Kervansaray

-          Çeşme Müzesi

-          Çeşme Paşalimanı Plajı

-          Alaçatı Rüzgar Sörfü

-          Ayayorgi Koyu

-          Ilıca Plajı

-          Çeşme Marina

-          Eşek Adası                       

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus