Çiçekdağı Otobüs Bileti

Çiçekdağı Seferi Yapan Firmalar
Çiçekdağı Hakkında

Çiçekdağı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Kırklareli’nin en güzel yönlerinden olan, Çiçekdağı otobüs bileti satan firmaları, Çiçekdağı otobüs bilet fiyatları, Çiçekdağı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çiçekdağı İlçesi Hakkında Bilgiler

Kırşehir 1845 yılında Boyalık adında bir köy iken Yozgat´ın Kızılkoca ve Sungurlu´nun Selmanlı bucağına bağlı kalmış, Sultan Mecit saltanatının son yıllarında Mecidiye adı ile Yozgat´a bağlı bucak olmuştur.

1855 yılında Mecidiye Bucağı ilçe olarak örgütlenmiştir. 1910 yılında ilçe sıfatı kaldırılmış Kırdök köyü ilçe olmuş ve buraya bağlanmıştır. Kırdök köyü ise 1800lerin ilk yarısında geldikleri tahmin edilen Oğuzların Avşar boyundan Horasan Türkmenlerinden sülalelerin kurmuş olduğu bir yerleşim yeridir. Mecidiye 1912 yılına kadar bu ilçeye bağlı kalmıştır. 1912 yılında yeniden ilçe olmuş, 1914 yılında ise ilçe teşkilatı Mucur´a kaldırılmıştır. 1915 yılında tekrar ilçe haline getirilmiştir. 1930 yılında ilçenin adı değiştirilerek Çiçekdağı olmuştur.Akçakent´in ilçe olmasıyla yüzölçümü 1409 km²´den 950 km²´ye düşmüştür. 


Çiçekdağı İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Çiçekdağı köylerinde Orta Anadolu´nun birçok yerinde olduğu gibi "toplu yerleşme" adı verilen yerleşme tipi görülür. Bu tip yerleşmelerde evler birbirine çok yakındır ve genellikle seçilen yerleşim yeri insanların kullandığı su kaynağının hemen yanı başında bulunur.

Çiçekdağı Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Çiçekdağı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus