Çifteler Otobüs Bileti

Çifteler Seferi Yapan Firmalar
Çifteler Hakkında

Çifteler Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Çifteler otobüs bileti satan firmalarıÇifteler otobüs bilet fiyatlarıÇifteler otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çifteler, Eskişehir iline bağlı bir ilçedir. Çifteler, 2. Mahmut’un kurduğu Mahmudiye Çiftliği’nin ilk merkezidir. Daha sonra merkez Mahmudiye ilçesine taşınmıştır. 1954’te ilçe statüsüne kavuşan Çifteler’in nüfusu yaklaşık olarak 16.500’dür. Bu ilçenin sakinleri, Manavlar, Bulgaristan ve Romanya muhacirleri, Tatarlar, Türkmen ve Yörükler, Çerkezler ve Posoflu göçmenleridir. İlçe halkının büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. 


Çifteler’e Nasıl Gidilir?

Çifteler ilçesi, Eskişehir il merkezine 67 kilometre uzaklıkta bulunur. Karayoluyla ulaşım gelişmiş olduğundan buraya Çifteler otobüs bileti satın alarak rahatlıkla gelebilirsiniz. 


Çifteler’de Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal birtakım güzellikleri bulunan ilçede, iki büyük mağara bulunmaktadır. Ayrıca Friglerden kalma kalıntılar vardır. Bu kalıntılar Hamam kaya diye adlandırılan yapılardır. Yine Friglerin zamanından kalma bir tapınağın da bulunduğu ilçede Kırkodalı anıt bir mezar da göze çarpmaktadır. Bunlar dışında başka dönemlerden ve kültürlerden izlere rastlamak da mümkündür. Eğer siz de tarihe meraklıysanız ve bunun yanında bölgenin doğal güzelliklerinden de faydalanmak istiyorsanız buraya uğramanız tavsiye edilir. 

En Çok Tercih Edilen Çifteler Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus