Çiftlik Otobüs Bileti

Çiftlik Seferi Yapan Firmalar
Çiftlik Hakkında

Çiftlik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Niğde’nin en güzel yönlerinden olan, Çiftlik otobüs bileti satan firmalarıÇiftlik otobüs bilet fiyatlarıÇiftlik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çiftlik, Niğde’ye bağlı bir ilçedir. İlçenin adı eskiden burada bulunan sığır çiftliklerinden gelmektedir. Çiftlik ilçesi, Melendiz olarak da bilinmektedir. Melendiz adının Malazgirt savaşındaki bir beyin adı olduğu düşünülmektedir. İlçe halkı geçimini sağlamak için genel olarak tarımla uğraşmaktadır. Fakat burada hayvancılık da gelişmiştir. 2015 kayıtlarına göre nüfusu 27.700 civarında olan ilçe insan sayısı bakımından gittikçe küçülmektedir. 


Çiftlik’e Nasıl Gidilir?

Çiftlik ilçesi, Niğde il merkezine 67 kilometre uzaklıkta bulunur. Aksaray iline olan uzaklığı ise 65 kilometredir. Kış aylarında buraya giden dağ yolunun kar sebebiyle kapanması haricinde buraya ulaşım oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Bu yolun kapanmaması için de çalışmalar sürdürülmektedir. Bu ilçeye Çiftlik otobüs bileti satın aldığınız takdirde ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. 


Çiftlik’te Gezilecek Yerler

Niğde’nin Çiftlik ilçesi turizm bakımından çok da desteklenmiş bir bölge değildir. Fakat sahip olduğu tarihinden kaynaklı olarak gezilecek yerleri bulunmaktadır. Tepecik – Çiftlik Höyüğü bunlardan birisidir. Burada tarihi eserlere rastlanmaktadır. Aynı zamanda ilçede obsidyen taşları da bol miktarda karşımıza çıkar.

 

En Çok Tercih Edilen Çiftlik Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus