Çiğli Otobüs Bileti

Çiğli Seferi Yapan Firmalar
Çiğli Hakkında
Çiğli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir in en güzel yönlerinden olan, Çiğli otobüs bileti satan firmaları, Çiğli otobüs bilet fiyatları, Çiğli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İzmir, Çiğli

Çiğli, 1992 yılında kurulmuş ve İzmir il merkezine 17 km. uzaklıkta konumlanmıştır. Batıda Ege Denizi, kuzeyde Menemen ilçesi ve doğuda da Karşıyaka ilçesi ile komşudur. Çiğli, geniş bir kıyı ovasına sahiptir. Yazları kurak ve sıcak kışları ılık ve yağışlı geçen ilçede Akdeniz iklimi egemendir. İlçe halkının gelir kaynakları ticaret ce sanayiye dayanmaktadır. Çiğli, Türkiye’nin en büyük sanayi alanlarından biri olan Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ni barındırmaktadır. Ayrıca ülkemizin tuz ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Çamaltı Tuzlası da bu ilçede yer almaktadır. İlçenin kırsal kesimlerinde ise tarım ve hayvancılığa dayalı ekonomik faaliyetler yapılmaktadır. 


Çiğli’de Gezilecek Yerler

İzmir Kuş Cenneti: Çamaltı Tuzlası içerisinde yer alan ve 8000 hektarlık bir alanda kurulmuş olan bölge Orman Genel Müdürlüğü’nce koruma altına alınmıştır. İçerisinde 589.627 tür kuş bulunmaktadır. Dünyada nesli tükenmek üzere olan pembe kanatlı flamingolar ve tepeli pelikanlar gibi kuş türleri de burada yaşamaktadır.

Leukai Antik Kenti: Pers komutanı Takhos’a karşı M.Ö 383’te isyan yapılırken bu kent askeri üs olarak kullanılmıştır. Kentten günümüze çok fazla bir şey kalamamıştır. Çiğli otobüs bileti alarak bu kenti ve Kuş Cenneti’ni ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çiğli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus