Çınar Otobüs Bileti

Çınar Seferi Yapan Firmalar
Çınar Hakkında

Çınar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Diyarbakır’ın en güzel yönlerinden olan, Çınar otobüs bileti satan firmalarıÇınar otobüs bilet fiyatlarıÇınar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çınar, Diyarbakır’ın bir ilçesidir. Önceleri köy olan Çınar, 1937 yılında ilçe statüsüne taşınmıştır. 1937’den önce adı Hanakpınar ya da Akpınar olarak bilinmektedir. İlçenin nüfusu yaklaşık olarak 70.000’dir. Çınar ilçesinde iklim karasaldır. Bu sebeple de yazları çöl sıcakları yaşanan ilçede, kışlar da bir o kadar soğuk ve sert geçer. 


Çınar’a Nasıl Gidilir?

Çınar ilçesi, Diyarbakır il merkezine yaklaşık olarak 32 kilometre uzaklıktadır. D950 karayolunu kullanarak ilçeye ulaşmanız mümkündür. Çınar otobüs bileti satın alarak da buraya rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilir ve Çınar’ın hem tarihi hem de doğal güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz. 


Çınar’da Gezilecek Yerler

Hem doğa hem de tarihi güzellikleri bulunan ilçede Süleyman Ağa Mağaraları, Şikeftan Mağaraları, Zerzevan Kalesi, Aktepe Minaresi ve Jüşnehamke Mağarası gezebileceğiniz yerlerdendir. Bunlardan Zerzevan Kalesi, Diyarbakır – Mardin karayolu üzerinde bulunmaktadır. Oldukça yüksek bir yere kurulu olan kaleden geriye kalan yalnızca yıkılmış duvarlarıdır. Aktepe Minaresi de Aktepe mahallesinde bulunmaktadır ve Diyarbakır Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğünce tescili yapılmıştır. 

En Çok Tercih Edilen Çınar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus