Çine Otobüs Bileti

Çine Seferi Yapan Firmalar
Çine Hakkında

Çine Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Aydın’ın en güzel yönlerinden olan, Çine otobüs bileti satan firmalarıÇine otobüs bilet fiyatlarıÇine otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çine, Aydın

Eski ismi Kıroba şimdiki ismi ise Çine olan Aydın’ın ilçesi, tarihi yapısı ve efsaneleriyle oldukça ilginç ve kültürel bakımdan zengin bir bölgedir. Çine ilçesi sahip olduğu verimli topraklar sayesinde çeşitli tarım ürünlerinin yetişmesine de olanak tanır. Bunun dışında bu ilçe, tarih boyunca ticaret kervanlarının geçiş güzergahında bulunduğundan bu kervanlara ev sahipliği de yapmıştır.

 

Çine ilçesi ile ilgili ilginç bir bilgi de Kurtuluş Savaşı sırasında Yunan işgaline uğramayan ender Ege ilçelerinden biri olmasıdır. Çine 1900’lü yıllarında başlarında bulunmuş ve meşhur olmuş olan köftesiyle de konuşulur. Ancak bu köftenin yapılışını bilen insan sayısı şu an çok azdır ve bu da ileride bu meşhur köftenin yapımının sona mı ereceği sorusunu sordurur.

 

Çine; Aydın merkez, Koçarlı, Karpuzlu, Bozdoğan ve Yenipazar ilçeleriyle komşudur. Bu komşulukları ve buralarda bulunan karayolları sayesinde Çine’ye ulaşmak oldukça kolaydır. Bu sebeple Çine otobüs bileti almanız, bu tarihi de zengin olan ilçeyi gezmeniz için yeterlidir. 

En Çok Tercih Edilen Çine Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus