Çivril Otobüs Bileti

Çivril Seferi Yapan Firmalar
Çivril Hakkında

Çivril Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Çivril otobüs bileti satan firmalarıÇivril otobüs bilet fiyatlarıÇivril otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çivril, Denizli’nin bir ilçesidir. Çivril ilçesinin adına ilk kez 12. yüzyıldan kalma Bizans belgelerinde rastlanmıştır (Rum yazımı Tribritzi, Latin yazımı ise Cyybrilcimani’dir). Kelime anlamı ise “duyu bol olan bir yer”dir. İngiliz Arkeoloji Enstitüsü Çivril ilçesinin 6000 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu keşfetmiştir. Buranın bilinen ilk sakinleri Arzawa’dır. Daha sonrasında sırasıyla Hititler, Frigler, Kimmerler, Lidya; Pers, Makedonya Krallığı, Seleskos Kırallığı, Bergama Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Büyük Selçuklu ve Anadolu Selçuklu dönemlerinden sonra bir ara Moğol işgaline de uğrayan Çiğril, en son da Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. 


Çivril’e Nasıl Gidilir?

Çivril ilçesi Denizli il merkezinin kuzey doğusunda bulunur ve aradaki mesafe 94 kilometredir. Komşuları da Sivaslı, Karahallı, Sandıklı, Dinar, Dazkırı ve Evciler ilçeleri olan Çivril, deniz seviyesinden ortalama 900 metre yüksekliktedir. Yine de otobüsle ulaşım oldukça rahattır, Denizli-Uşak arasındaki karayolunda bulunan ilçeye ulaşmak için Çivril otobüs bileti almak yeterli olacaktır. 


Çivril’de Gezilecek Yerler

Oldukça eski tarihe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilçede, Eumania Antik kentini, Işıklı kasabası ve Işıklı gölünü, Homa (Gümüşsu) Şelalesini ve Akdağ Milli Parkını gezebilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Çivril Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus