Çorum Otobüs Bileti

Çorum Seferi Yapan Firmalar
Çorum Hakkında
Çorum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Karadeniz Bölgesi’nin en güzel yönlerinden olan, Çorum otobüs bileti satan firmaları, Çorum otobüs bilet fiyatları, Çorum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çorum

Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çorum, güneyde Yozgat, doğuda Amasya, kuzeyde Sinop ve batıda da Çankırı ile komşudur. İç bölgede yer alması nedeniyle karasal iklim özellikleri görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlıdır. Çorum tarihi özellikleri bakımından oldukça önemli bir şehirdir. Hitit İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan Hattuşaş Çorum ili sınırları içinde yer almaktadır. Tarihinin yanında meşhur Çorum leblebisi ve Kargı’da üretilen pirinçleri dünya çapında bilinen ürünlerdir. 


Çorum’da Gezilecek Yerler

Hattuşaş Antik Kenti: UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan tarihi Hattuşaş Antik Kenti Çorum’un en önemli simgesi konumundadır. Hitit İmparatorluğu’nun başkenti olmasının yanı sıra, ilk yazılı anlaşmanın da yapıldığı yerdir. Hattuşaş, Alacahöyük Tarihi Milli Parkı içerisinde bulunmaktadır.

Kybele Kabartması: Helenistik dönemden kalan Kybele Kabartması, Ortaköy ilçesinde yer almaktadır. Antik Çağ döneminin en önemli eserlerinden olan Kybele Kabartması, bir kaya üzerine oyularak resmedilmiştir. Bu kabartma, dönemin bilinen en büyük kabartmasıdır. Çorum otobüs bileti alarak bu tarihi yapıları görmeniz mümkündür.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus