Daday Otobüs Bileti

Daday Seferi Yapan Firmalar
Daday Hakkında

Daday Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Daday otobüs bileti satan firmaları, Daday otobüs bilet fiyatları, Daday otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kastamonu, Daday

Kastamonu’nun Daday ilçesi, barındırdığı sarıçam, köknar ve çam ağaçları, binlerce dönüm ormanlık arazisi ile dünyanın sayılı oksijen depolarından biri olarak kabul edilir. Yöre halkı hayvancılık ve tarımla geçinmektedir. Süt üretimi de önemli geçim kaynaklarından biridir. Bölgedeki bitki örtüsünün bolluğu bölgede yetiştirilen balın da bilinilirliğini arttırmıştır.  Bu ilçeye ait  Daday etli ekmek çevre ilçelerde de oldukça meşhur bir ekmektir. 


Daday’da Gezilecek Yerler

·         Kaya Mezarları: Daday’ın merkezine altı km uzakta olmasıyla kolaylıkla gezilebilecek bir tarihi yapı olan mezarlar, klasik kaya mezarlarından çok kaya evlerine benzemektedir. Üç katlı, her katında üç oda olan bu yapılar benzerlerinden ayrılmaktadır.

·         Honsalar Tepesi Tümülüsü: Lidyalılar döneminde yapılmıştır ve toplam yedi adet tümülüs vardır. Zamanında kadınlar asker istilalarından kaçıp saklandığı yer olduğu düşünülmektedir.

·         Seyidi Bey Oğlu Konağı: Atatürk’ü de misafir eden bu konak, klasik ahşap işçiliğini en güzel örneklerini barındırmaktadır. Tavanında bulunan süslemeler görülmesi gereken ayrıntılardan biridir.

Tüm bu tarihi ve doğal güzellikleri görmek için Daday otobüs bileti almanız yeterli.

 

En Çok Tercih Edilen Daday Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus