Dalaman - İzmir Otobüs Bileti

Dalaman Hakkında

Dalaman Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muğla’nın en güzel yönlerinden olan, Dalaman otobüs bileti satan firmaları, Dalaman otobüs bilet fiyatları, Dalaman otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Dalaman İlçesi Hakkında Bilgiler

Her koyda ayrı bir manzaranın saklı olduğu, doğal güzellikleriyle her daim adından söz ettiren, binlerce yıllık antik kentlerin gizlenmiş olduğu yapılarla kendine hayran bırakan Dalaman, tatiliniz için mükemmel bir adres. Her mevsim başka bir aktiviteyle süslenen Dalaman’da gezilecek yerler neresi diye düşünmeyin. Doya doya bir tatil geçirmeniz, her dakikanın hakkını vermeniz için işte Dalaman’da görülmesi gereken yerler. 


Dalaman İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Telmessos Antik Kenti bunların başında gelir. Dalaman’ın en popüler ziyaret noktalarından biri olan Telmessos’un ünü nereden geliyor dersiniz? Birincisi, mitolojide oldukça önemli bir yere sahip çünkü ismini Yunan Tanrısı Apollon’un oğlu Telmessos’tan alıyor. Bunun yanında önemli kaya mezarlarına ev sahipliği yapan Telmessos, M.Ö. 3000’li yıllardan günümüze kadar uzanan bir tarihe sahne olarak pek zengin bir kültürel çeşitlilik sunuyor. Hermepias’ın oğlu olan Kral Amyntasın’ın kaya mezarının da bu antik kentte yer aldığını ayrıca belirtelim.

Dalaman’ın en meşhur plajları arasında olan Sarıgerme Plajı’nı daha görür görmez içiniz ısınacak çünkü kelimenin tam anlamıyla “enine boyuna” oldukça geniş olan bu plaj, kıyıda uzayıp giden manzarasıyla hemen etkisi altına alır. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Sarıgerme Plajı, masmavi denizi ve göz alıcı doğasıyla kesinlikle görmeniz gereken bir nokta. Dalaman Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus