Darende Otobüs Bileti

Darende Seferi Yapan Firmalar
Darende Hakkında

Darende Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Darende otobüs bileti satan firmaları, Darende otobüs bilet fiyatları, Darende otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Malatya, Darende

İlçe Malatya’nın batı kısmında yer alır. Temel geçim kaynağı tarımdır. Özellikle kayısı  üretimi önemli bir yer tutmaktadır. Malatya’da üretilen kayısıların dörtte biri bu ilçede yetişmektedir. Bölge yerel lezzetleri ile ünlüdür. Bu lezzetler arasında tas çorbası ve analı – kızlı köfte en önemlileridir. 


Darende’de Gezilecek Yerler

·         Somuncu Baba Türbesi: Hacı Bayram Veli’yi yetiştiren Somuncu Baba sokakları dolaşarak ekmek dağıttığı için bu adı almıştır. Darende’ye gelen Somuncu Baba burada ölmüş ve adına yaptırılan türbeye gömülmüştür.

·         Tohma Kanyonu: Taşköprü yakınlarında bulunan bu kanyon, rafting sporunun yapıldığı nadir yerlerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Siz de bu tür doğa sporları ile ilgileniyorsanız Darende otobüs bileti bu sporu yerinde yapma şansına sahip olabilirsiniz.

·         Roma Mezarı: Bölgede yapılan kazılar sonucunda Yenice kasabası civarında bulunmuştur. Milattan önce yapıldığı tahmin edilen mezar tipik Roma mezarı şeklindedir.

·         Tohma Çayı: Bölgenin en önemli sulak alanlarından biridir. Çevresinde çok sayıda dinlenme alanı bulunmaktadır. Bu çay içinde bulunan balıkların kutsal olduğuna inanılır ve tutulmasına izin verilmez.

 

En Çok Tercih Edilen Darende Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus