Dazkırı Otobüs Bileti

Dazkırı Seferi Yapan Firmalar
Dazkırı Hakkında
Dazkırı Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, Dazkırı otobüs bileti satan firmaları, Çay otobüs bilet fiyatları, Dazkırı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Afyonkarahisar, Dazkırı

Dazkırı, 830 metre rakıma ve 340 kilometrekare yüzölçümüne sahip bir Afyonkarahisar ilçesidir. Konumu itibariyle Ege ve Afyonkarahisar iklimini yaşamaktadır. Dazkırı´ya bağlı 15 tane köy bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ilçe merkez köyüdür. Afyonkarahisar´ın diğer ilçelerinden Göller yöresinde bulunması dolayısıyla ayrılan Dazkırı, bir hayli güzel bir yerdir. Farklı bölgelere rahat bir şekilde ulaşılabilmesi ve geçiş iklimi özellikleri göstermesi nedeniyle cazibe merkezidir. Bu nedenle mutlak surette gidip görülmesi gerekilen bir yerdir.

Dazkırı göller yöresi coğrafyası içerisinde yer almasına rağmen onun sınırları dahilinde herhangi bir göl bulunmamaktadır. Bölgede Acıgöl´ün mineral bakımından zengin olmasından ötürü sodyum sülfat üretimi ağırlıktadır. Dazkırı coğrafi özellik olarak büyük bir ovalık barındırır geri kalan kısımlar ise ormanlık alanlardan müteşekkildir.

Dazkırı, 1959 yılında ilçe olma hüviyetine kavuşmuştur. Bugün itibariyle 1 tane bucağı ve 15 tane de köyü vardır. Daha önceki yıllarda bu sayı 45´e kadar ulaşmışken Evciler köyünün kasaba olması nedeniyle merkeze bağlı olan köy sayısı epey düşmüştür.


Dazkırı´ya Nasıl Gidilir?

Son TÜİK verilerine itibarla, 12.000 nüfusu bulunan Dazkırı; Afyonkarahisar şehir merkezine 140 kilometre, Denizli şehir merkezisine ise 80 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Antalya, Isparta ve Burdur ile bağıntılı bir kavşakta kendine yer bulduğundan çok sayıda otobüsün firmasının güzergâhı içerisinde yer almaktadır. Dazkırı otobüs bileti almanın dışında demiryolu seçeneğiyle de Dazkırı´ya seyahat edilebilir. Afyonkarahisar merkezden her saat başı Dazkırı´ya sefer düzenlenmektedir. Tabii arada tehir durumları da söz konusu olabilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Dazkırı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus