Demirköy Otobüs Bileti

Demirköy Seferi Yapan Firmalar
Demirköy Hakkında

Demirköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırklareli’nin en güzel yönlerinden olan, Demirköy otobüs bileti satan firmaları, Demirköy otobüs bilet fiyatları, Demirköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Demirköy İlçesi Hakkında Bilgiler

Demirköy, Kırklareli ilinin bir ilçesidir. Bulgarca Malık Samokov olarak bilinir. 1914 yılında ilçe olmuştur. 15 köyü 1 bucağı vardır. Yıldız Dağlarının 400 metre yüksekliğinde ormanlar içinde kuruludur. 2000 sayımlarına göre nüfusu Demirköy 4855 dir.15 köyü 1 beldesi vardır. 


Demirköy İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Demirköy yurdumuzun Avrupa toprakları üzerinde deniz mavisi ile orman yeşilinin kucaklaştığı, Kırklareli ilinin Bulgaristan sınırında küçük bir ilçesidir. Demirköy Istranca (Yıldız) dağlarının 400 metre yüksekliğinde ormanlar içinde kuruludur. Demirköy’ün ekonomisinin büyük bölümü ormancılığa dayalıdır. Küçük çapta da olsa tarım, hayvancılık ve turizm vardır. Halkın büyük çoğunluğu balkanlardan bir kısmı da Anadolu´dan gelmiştir. Fatih Sultan Mehmet İstanbul´u Feth etmek için hazırlıklarını yaparken demir madeninin bol olarak bulunduğu Demirköy´e de bir demir işleme fabrikası (Dökümhane) kurdurmuştur.3 km uzunluğundaki Dubnisa mağarası sarkıtlarıyla, dikitleriyle, sulu ve kuru kısımlarıyla muhteşem ve heybetli bir görünümü vardır. Dünya’da çok önemli yeri olan, koruma altına alınmış longoz (su basar) ormanları Akarsuları, gölleri ve doğal yaban hayatıyla eşsiz güzelliktedir. Demirköy Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Demirköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus