Denizli - Altıntaş Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Altıntaş Hakkında
Altıntaş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kütahya´nın en güzel yönlerinden olan, Altıntaş otobüs bileti satan firmaları, Altıntaş otobüs bilet fiyatları, Altıntaş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kütahya, Altıntaş

Kütahya´nın bir ilçesi olan Altıntaş, şehir merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. İzmir-Kütahya-Uşak-Eskişehir karayolu üzerinde bulunduğundan Altıntaş otobüs bileti çoğu yerden edinilebilmektedir. İlçenin eski adı Kurt Köy´dür. Nüfusu yaklaşık 5500 kişiden müteşekkildir. Altıntaş ahalisi geçimini ekseriyetle tarım yaparak sağlamaktadır. Bilhassa, Şeker Pancarı, buğday, arpa, Fasülye ve nohut yetiştirilmektedir. İlçede meyvecilik çok fazla gelişmemiştir. İlçede zengin  mermer yatakları olmasına rağmen, henüz işlenmemiştir. Zira bölgeye yeterli yatırım yapılmamıştır. İlçede 3 tane İlköğretim okulu, 1 tane lise, 1 tane de İmam Hatip lisesi mevcuttur. Bunun yanı sıra, Dumlupınar Üniversitesi´ne bağlı Altıntaş Meslek Yüksek Okulu bünyesinde 650 öğrenci eğitimini sürdürmektedir. İlçe, Türk tarihinde çok mühim bir yere sahiptir. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Zafertepe Çalköy sınırları içerisinde yapılmıştır. Atatürk, ´´Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz´dir, ileri!´´ emrini burada vermiştir. Bölgede ulaşım hava yoluyla da sağlanmtaktadır. Zafar Havalimanı ilçe sınırları dahilindedir. İlçeye yapılan yatırımlarla birlikte tarımcılığın önümüzdeki yıllarda ivme kazanması beklenmektedir.

En Çok Tercih Edilen Altıntaş Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus