Denizli - Beyağaç Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Beyağaç Hakkında

Beyağaç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Beyağaç otobüs bileti satan firmalarıBeyağaç otobüs bilet fiyatlarıBeyağaç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Beyağaç, Denizli’nin bir ilçesidir. Doğasıyla meşhur olan Beyağaç ilçesi hem yeşil hem de serin ve nüfusu 6.700 civarında olan küçük bir ilçedir. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan Beyağaç, tarım ve hayvancılığa elverişli yapısıyla Osmanlı zamanından beri yerleşime açık bir bölge olagelmiştir. Akçay adında da bir akarsuyu bulunmaktadır. Beyağaç ve çevresinde “Yörük kültürü” ön planda olduğundan burada yaşayanların yaşam tarzları da yine bu göçebe kültüründen etkilenmiştir.


Beyağaç’a Nasıl Gidilir?

Beyağaç ilçesi, Denizli il merkezine 94 kilometre uzaklıktadır. Komşu ilçeleri Acıpayam, Çameli, Kale, Tavas ve Köyceğiz’dir. İlçeye gitmek için yapmanız gereken tek şey Beyağaç otobüs bileti almaktır.


Beyağaç’ta Gezilecek Yerler

Beyağaç ilçesine gitmek isteyenlerin doğa güzelliklerine doyacağını söylemek mümkündür çünkü buraya varıldığında Topuklu Yaylası, Anıt Karaçam Ormanları, Karagöl, Eşenler Göleti, Boyalı Dere, Çiçekbaba Zirvesi, Gökçay, Doğançay ve Yumaklı Yaylası’na gidebilir ve doğanın hemen her nimetinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede “Eren Günü Şenliği” yapılmaktadır. Yazın yapılan bu etkinliğin günlerini takip edebilir ve Çiçekbaba mezarını bu şenlik kapsamında ziyaret edebilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Beyağaç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus