Denizli - Beydağ Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Beydağ Hakkında

Beydağ Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir in en güzel yönlerinden olan, Beydağ otobüs bileti satan firmaları, Beydağ otobüs bilet fiyatları, Beydağ otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


İzmir, Beydağ

Doğuda Nazilli, kuzeyde Kiraz, güneyde Sultanhisar ve batıda Ödemiş ilçeleri ile sınırlanmış olan Beydağ ilçesi, İzmir il merkezine 142 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Küçük Menderes Nehri, Beydağ ilçesinden geçmektedir. Dağların denize dik uzandığı ilçede Akdeniz iklimi egemendir. Yazları sıcak, kışları ise yağışlı ve ılık geçmektedir. Beydağ ilçesindeki tarım arazileri son derece verimlidir. İlçenin ekonomik faaliyetlerinin temelinde tarım ve hayvancılık bulunmaktadır. Özellikle incir, zeytinyağı ve kestane bölgede yetişen en kaliteli ürünlerdir. Toprağın verimli olması, yılda 2 – 3 sefer ürün alınmasını sağlayabilmektedir. İlçede besi ve süt hayvancılığı da yapılmaktadır. Önceleri maden işletmesini içerisinde barındıran Beydağ, buranın kapanmasından sonra ekonomik uğraşlarını farklı yönlere çevirmiştir. İlçede bir adet zincir fabrikası bulunmaktadır. 200 kişiye istihdam sağlayan fabrika, Beydağ için oldukça önemlidir. Kestane bahçeleri ilçenin bilinirliğini artıran önemli unsurlardan bir tanesidir.

Beydağ’da turistik anlamda gezilebilecek yer sayısı kısıtlıdır. Ancak ilçenin büyük bir kısmı yeşilliklerle kaplıdır. Beydağ otobüs bileti alarak ilçenin bu güzelliğini siz de görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Beydağ Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus