Denizli - Beyşehir Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Beyşehir Hakkında
Beyşehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Beyşehir otobüs bileti satan firmaları, Beyşehir otobüs bilet fiyatları, Beyşehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Konya, Beyşehir

Konya´nın güzide ilçelerinden biri olan Beyşehir, 2.207 metrekare yüzölçümüne ve yaklaşık 65 bin kişilik nüfusa sahiptir. İlçenin tarihi İ.Ö. 5500 yıllarına kadar dayanır. 1969 yılında kurulan Alüminyum fabrikasının etkisiyle nüfusu günbegün artış göstermektedir. Antalya-Ankara-Konya karayolu dahilinde, Torosların kuzeyinde, Çarşamba Çayı ekseninde uzanan büyük bir ovadır. İlçe, merkez olarak 1120 metre yükseliğe sahiptir. Beyşehir ilçe merkezi, Konya şehir merkezine 85, Antalya şehir merkezine ise yaklaşık 215 km mesafadedir. Kuzeydoğusunda yer alan Meram, doğusundaki Akören, güneyindeki Ahırlı, Akseki ve Yalıhöyük ve batısındaki Derebucak´la komşudur. Bölgede devam eden arkeolojik kazılar bulunmaktadır. Elde edilen yeni verilerle birlikte Seydişehir´in tarihinin İ.Ö. 5500´lerden daha da önceye gidilebileceği düşünülmektedir. Beyşehir otobüs bileti Konya, Ankara, Antalya´dan direkt sefer seçeneğiyle rahatlıkla temin edilebilir. Beyşehir, 4 yönden ilçe ve il merkezleriyle bağlantılı olduğundan ulaşım olanakları geniştir. Alanya, Antalya ve Manavgat´tan rahatlıkla Beyşehir´e ulaşılabilir.


Beyşehir, Gezilecek Yerler 

                    Tınaztepe Mağarası

                    Seydişehir Kaplıcası (Ilıca)

                    Seydişehir Kuğulu Parkı

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus