Denizli - Bor Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Bor Hakkında

Bor Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Niğde’nin en güzel yönlerinden olan, Bor otobüs bileti satan firmalarıBor otobüs bilet fiyatlarıBor otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bor, Niğde iline bağlı bir ilçedir. İlçe topraklarının çoğunluğu Obruk Platosu’nda yer almaktadır. Üç tarafı dağlarla çevrili olan ilçenin rakımı 1100 metredir. Oldukça eski bir tarihi olan Bor ilçesinin ilk yerleşim zamanı Hitit İmparatorluğu’na kadar uzanmaktadır. 1071 Malazgirt zaferiyle beraber Türklerin topraklarına geçmiş olan ilçede Cumhuriyet döneminde Arnavutluk, Bulgaristan ve Yunanistan’dan göç eden Türkler yerleştirilmiştir. İlçe sakinlerinin başlıca geçim kaynakları halıcılık, dericilik ve tarımdır. İlçenin arazisinin engebeli olmasından kaynaklı tarım yapılamaması sonucunda ilçe dışarıya göç vermeye başlamıştır.


Bor’a Nasıl Gidilir?

Bor ilçesi Niğde il merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunur. Engebeli araziye sahip Bor ilçesine gitmek isteyenlerin Bor otobüs bileti satın almaları onların konforlu ve rahat bir ulaşımla buraya varmaları için yeterlidir.


Bor’da Gezilecek Yerler

Tarihi eskilere dayanan bu ilçeye gittiğinizde mutlaka Kemerhisar (Tyana)’ı ziyaret etmeniz önerilir. İlçe merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunan bu antik kentte ilk yerleşimin milattan önce 5-6. yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir.  Hititlerin Tuvanuva dediği bu bölge, Romalılar tarafından Tyana olarak anılmıştır. 

En Çok Tercih Edilen Bor Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus