Denizli - Çamlıdere Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Çamlıdere Hakkında

Çamlıdere Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Çamlıdere otobüs bileti satan firmalarıÇamlıdere otobüs bilet fiyatlarıÇamlıdere otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 



Çamlıdere Ankara


Ankara – İstanbul kara yolunu kullanarak Ankara’ya 100 km olan Çamlıdere’ye ulaşabilirsiniz. Ankara’nın kuzey batısında olan bu bu beldeye Cumhuriyet döneminde ilçe olma hakkı verilmiştir. Tarihi kaynaklar incelendiğinde Çamlıdere’nin konar – göçer Türk beyliklerine ev sahipliği yaptığını, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde ise yerleşim yeri olarak tercih edilmediği bilgisine ulaşılıyor. 



Çamlıdere Coğrafi ve Kültürel Özellikleri


İlçe bulunduğu konum itibari ile rakımı 1170 metredir, geçiş iklimine müsait olduğu için ilçede Karadeniz iklimi ve karasal iklim etkileşimi ile bir mikro iklim oluşmuştur. İlçe tarım alanlarının verimsiz olması sebebi ile tarım konusunda fazla ilerleme kaydetmemiştir. Bununla birlikte son dönem yapılan çalışmalar ile ilçede tarihi alanları koruma, ilçeye özgü evleri aynı tipte muhafaza etmek için ve aynı renkte boyayarak ilçede özel bir yaşam alanı oluşturulmaya başlanmıştır. Ayrıca ilçede bulunan manevi mekanları, mesire alanları, maketsel evleri ve sosyal tesisleri, yöresel lezzetleri, yüzyıl önceki ev ve ticaret yaşamını canlandıran kültür evi ve müzesi ile farklı bir gün yaşayıp kültürel farklılıkları deneyimlemek isterseniz Çamlıdere otobüs bileti satın alarak yılın her döneminde ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. İlçede son dönem nüfus sayım bilgisine göre 6479 kişi yaşıyor. 



Çamlıdere’ye Ulaşım

Ankara toplu taşıma araçları ile ilçeye oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Çamlıdere’ye Ankara GATA civarındaki minibüsler vasıtası ile ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çamlıdere Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus