Denizli - Ceylanpınar Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Ceylanpınar Hakkında
Ceylanpınar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şanlıurfa´nın en güzel yönlerinden olan, Ceylanpınar otobüs bileti satan firmaları, Ceylanpınar otobüs bilet fiyatları, Ceylanpınar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Şanlıurfa, Ceylanpınar

Ceylanpınar, Şanlıurfa´ya bağlı bir ilçedir. 360 metrelik bir yükseltide kurulmuştur. Tarihi 5000 sene öncesine kadar uzanır. Bölgede ilk olarak Asuriler´in yaşadığı ve buraya ´´Vaşşugar´´ adını verdikleri bilinmektedir. Ceylanpınar´da bir dönem, Asurlular, Hititliler, Abbasiler, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu gibi imparatorluk ve devletler hüküm sürmüştür. İlçe kuzeyde Viranşehir, batıda Şanlıurfa merkezi ve Akçakale, doğuda Mardin şehir merkezi ve güneyde ise Suriye ile komşudur. Ceylanpınar topraklarının hemen hepsi verimli Harran Ovası içerisinde kalmaktadır. İlçe 2 bin 20 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Ceylanpınar´da karasal iklim özellikleri görülmektedir. Kışlar, soğuk ve yağışlı; yazlar ise, bir hayli sıcak ve kurak geçmektedir. İlçe, Birinci Dünya Savaşı´nın ardından İgilizlerin işgaline uğramıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra 1937´de Viranşehire bağlı bir bucak olmuş, 1960´ta Belediye teşkilatı kurulmuştur. 1982 yılında da Şanlıurfa iline ilçe konumuna getirilmiştir. 1985 yılında 38 bin olan Ceylanpınar nüfusu, 2015 yılında 90 bine yükselmiştir. Ceylanpınar otobüs bileti gerek Şanlıurfa şehir merkezinden gerekse çevre ilçelerinden kolaylıkla temin edilebilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Ceylanpınar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus