Denizli - Dikmen Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Dikmen Hakkında
Dikmen Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sinop’un en güzel ilçelerinden biri olan, Dikmen otobüs bileti satan firmaları, Dikmen otobüs bilet fiyatları, Dikmen otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sinop, Dikmen

Sinop’a 73 km uzaklıkta olan Dikmen’in, kuzeybatısında Gerze, güneyinde Durağan, batısında Boyabat ve doğusunda Yakakent yer almaktadır. Kuzeyinde Küre dağlarının devamı Göktepe ve Kiraz dağları bulunmaktadır. Batı Karadeniz havzasında yer alan Dikmen, Güzelceçay Vadisi’nde, çam ormanları arasında kurulmuştur. İlçede her yıl Eylül ayında hayvan ve emtia panayırı yapılmaktadır. Ayrıca ilçede her yıl mahalli karakucak güreş ve kebap festivali yapılmaktadır. 


Dikmen Gezilecek Yerler  

Sinop’un bu eşsiz ilçesine en uygun Dikmen otobüs bileti ile ulaştıktan sonra tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Güzelceçay (Kanlıçay) Vadisi

-          Efe´nin Su Değirmeni

-          Göllü Köyü Camii

En Çok Tercih Edilen Dikmen Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus