Denizli - Elbistan Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Elbistan Hakkında

Elbistan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kahramanmaraş ın en güzel yönlerinden olan, Elbistan otobüs bileti satan firmaları, Elbistan otobüs bilet fiyatları, Elbistan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kahramanmaraş, Elbistan

Akdeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinin kesiştiği noktada bulunan Elbistan, Kahramanmaraş’ın bir ilçesidir. Şehrin içinden doğan Ceyhan Nehri ilçenin önemini artırmaktadır. İlçedeki ekonomi tarıma ve tarıma dayalı ticarete dayanmaktadır. Çerez ürünleri ve ayçiçeği üretim bölgede yoğunlukla yapılmaktadır. Ülkemizdeki en büyük şeker fabrikalarından bir tanesi Elbistan ilçesinde yer almaktadır. Bunun yanında tuğla, pencere ve pvc fabrikası gibi bir çok üretim tesisi ilçede faaliyet göstermektedir. Bölgede bir adet Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanmaktadır. Bu alanın kurulması ilçenin sanayileşmesini hızlandıracaktır. 


Elbistan’da Gezilecek Yerler

Karahöyük: 19 metre yüksekliğinde ve 350 metre genişliğindeki höyük ilçe merkezine 13 km. uzaklıktaki Karahöyük Köyü içerisindedir. Bölgedeki kazılarda Hitit ve Roma dönemine ait kalıntılar bulunmuştur. M.Ö 2000 yılına kadar uzanan geçmişi ile bölgenin en eski yerleşim alanlarından birisi olduğu tahmin edilmektedir.

Kız Kalesi: Kale köyünde bulunan kale, 150 metre yüksekliğindeki bir tepe üzerine kurulmuştur. Kale hakkında, çok fazla bir bilgi günümüze ulaşamamıştır. Moloz taşlardan ve ahşap malzemelerden yapılmıştır.

Himmet Baba Camii ve Türbesi: 700 yıllık bir eserdir. Himmet Baba, Elbistan’ın Selçuklular dönemindeki askeri valisidir. Halk tarafından adaleti ile sevilen bu kişi camiye ve türbeye ismini vermiştir. Elbistan otobüs bileti alarak bu eserleri görmeniz mümkündür.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus