Denizli - Eleşkirt Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Eleşkirt Hakkında

Eleşkirt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ağrı’nın en güzel yönlerinden olan, Eleşkirt otobüs bileti satan firmaları, Eleşkirt otobüs bilet fiyatları, Eleşkirt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ağrı, Eleşkirt

Eleşkirt’in deniz seviyesinden yüksekliği bin 840 metredir. 1926 yılında ilçe yapılan Eleşkirt, Trabzon-İran karayolu bağlantısı üzerindedir. O zamana kadar bölgenin merkezi konumunda olan yer, şu an Toprakkale köyünün bulunduğu bölgeydi. Toprakkale’nin köy, Eleşkirt’in ilçe olmasının sebebi Trabzon-İran karayolunun Eleşkirt’ten geçmesi olmuştur.

Toprakkale’de bulunan ve 17. yüzyılda yaptırılmış olan Toprakkale Camisi hala kullanılmaktadır.

Eleşkirt ilçesi ve bağlı köylerinde geçmişin izi oldukça eski zamanlara kadar sürülebilmektedir. Bölgeye Medler ve Persler’in hükmettiği bilinmektedir. 


Çok Uluslu Yapı

Toplamda 61 köy, 8 mahalle ve 3 beldeden oluşan ilçenin nüfusu 35 bin kişidir. Bunun 25 bin kişisi köylerde yaşar. Rakımı bin 840 metredir. Eleşkirt’te nüfus Kürtler, Ahıska Türkleri, Karapapaklar ve Azerilerden oluşur. Bütün etnik gruplar kendi kültür ve geleneklerini yaşatmaktadırlar. 

En Çok Tercih Edilen Eleşkirt Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus