Denizli - Emirgazi Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Emirgazi Hakkında
Emirgazi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Emirgazi otobüs bileti satan firmaları, Emirgazi otobüs bilet fiyatları, Emirgazi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Konya, Emirgazi

Konya ilinin 31 ilçesinden biri olan Emirgazi´nin yerleşim alanı olarak ilk defa Hititler zamanında kullanıldığı düşünülmektedir. Bu fikre, Eski Kışla ve Arısama bölgelerinde yapılan arkeolojik kazılar sonucunda ele geçirilen yazılı tabletlerden yararlanılarak ulaşılmıştır. Emirgazi´nin kuzeyinde yer alan Arısama Dağı (Kötü Dağ) büyük bir öneme sahip olmakla beraber, burada pek çok kaya oyması, kale, büyük yer altı şehirleri ve kiliseler bulunmaktadır. Dağın batı kesimlerinde mevcut olan Eskikışla´da Hitit hiyerogliflerine benzer bazı sunak ve kitabeler keşfedilmiştir. Bu yazıtların tercümesi ihtilaflı bir konudur. Bununla beraber yıl itibariyle bu kitabeler İstanbul Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir. Hititlerle beraber Bizans ve Romalıların da bölgede hüküm sürdüğü bilinmektedir. Osmanlı Salnamelerinde Emirgazi´den bahsedilmez. Cumhuriyet döneminde 1990 yılında ilçe olduğu bilinmektedir. İlçedeki Emrullah Gazi Türbesi ve kale kalıntısı görmeye değerdir. İlçede karasal iklim özellikleri görülmekle birlikte nüfusu her geçen yıl biraz daha  azalmaktadır. Emirgazi otobüs bileti sayesinde Anadolu´nun tarihi havasını solumak imkânını harcamamanızı tavsiye ederiz. 

En Çok Tercih Edilen Emirgazi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus