Denizli - Gelendost Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Gelendost Hakkında

Gelendost Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Gelendost otobüs bileti satan firmalarıGelendost otobüs bilet fiyatlarıGelendost otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Göller Yöresi’nde yer alan Gelendost, Isparta’ya bağlı bir ilçedir. Deniz seviyesinden 940 m yüksekte bulunan Gelendost,  624 kilometrekarelik bir yüzölçümüne ve yaklaşık 16.000 kişilik bir nüfusa sahiptir.  Başlıca geçim kaynağı tarım ve meyvecilik olan Gelendost, lezzetiyle nam salan elmasıyla “Türkiye’nin elma bahçesi” unvanını fazlasıyla hak etmektedir. 


Gelendost’a Nasıl Gidilir?

Isparta’nın kuzeydoğusunda yer alan Gelendost ilçesi, Isparta şehir merkezine 80 km mesafede konumlanmıştır ve güneyinde Akdeniz Torosları, batısında ise Eğirdir Gölü ile komşudur. Isparta’nın bu şirin ilçesine Gelendost otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabilir ve tarihi atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. 


Gelendost’ta Gezilecek Yerler

1176 yılında Türklerin galibiyetiyle sonuçlanan ve tarihin en büyük meydan savaşı olma özelliği taşıyan Miryokefalon Savaşı’na ev sahipliği yapan Gelendost, tarihi bir atmosfere sahiptir. 1223 yılında Eğirdir Gölü kıyısında inşa edilen ve Kudret Hanı veya Gelendost Hanı olarak da bilinen Ertokuşhan Kervansarayı ile Selçuklular Dönemi’nden kalma Afşar Camii ve tarihi Afşar Köprüsü bu güzel ilçenin görülmeye değer yapılarındandır.

 

En Çok Tercih Edilen Gelendost Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus