Denizli - Gelibolu Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Gelibolu Hakkında

Gelibolu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çanakkale’nin en güzel yönlerinden olan, Gelibolu otobüs bileti satan firmaları, Gelibolu otobüs bilet fiyatları, Gelibolu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çanakkale, Gelibolu

Gelibolu´nun tarihin hangi bölümünde, kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir. Fakat en az Troya Antik Kenti kadar eski olduğu düşünülmektedir. Önceleri Critote olarak adlandırılan ilçe, Yunan koloni hareketi esnasında ´´Güzelşehir´´ manasındaki Kallipolis olarak değiştirilmiştir. Başka bir ihtimal ise, Galat yerleşim alanı olduğundan dolayı ilçenin adının Galliopolis olduğudur. Bugüne dek Belçika, Fransa, Ren ve İsviçre kıyılarını içerisine alan bölgeye Romalılar da bir zamanlar hükmetmiş ve bölgeye ´´Galatlar´´ adını koymuştur. Galatların çok savaşçı bir kavim olduğu söylenir. Gelibolu yarımadası, tüm dünya kavimleri açısından önemli bir anlam ifade ettiği gibi, Türkler açısından da son derece güzel şeyler ifade eder. Çanakkale Savaşı´nın çok şiddetli çatışmaları, Gelibolu´da gerçekleşmiş ve halk, inanılması güç başarılar elde etmiştir. Her Türk, Gelibolu otobüs bileti alarak mutlaka bu bölgeyi ziyaret etmeyi, o manevi duyguları tekrar tatmalıdır. 


Gelibolu´da Gezilecek Yerler

                    Anzak Koyu

                    Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park

                    Hellas Memorial

                    Bayraklı Baba Türbesi

                    Gelibolu Mevlevihanesi

                    Bolayır Plajı

                    Gelibolu Savaş Müzesi

                    Saruca Paşa Hamamı

                    Piri Reis Müzesi

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus