Denizli - Gercüş Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Gercüş Hakkında

Gercüş  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Batman’ın en güzel yönlerinden olan, Gercüş  otobüs bileti satan firmaları, Gercüş otobüs bilet fiyatları, Gercüş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gercüş’e Nasıl Gidilir?

Gercüş,  Batman şehir merkezine 59km ve Mardin’e 80km. uzaklıktadır. İlçeye Batman merkezden ve ilçelerinden ayrıca Mardin’den Gercüş otobüs bileti ile gitmek mümkündür.  İlçenin Batman şehri ile bütün olarak ele alınacak bir tarihi vardır. Batman’da yaşamış hemen hemen tüm uygarlıklar bu bölgeye de gelmiş ve yerleşmişlerdir.  İlçe tarihi m.ö 7000 yılına kadar inmektedir.  Asur kaynaklarında bu bölgenin ismi Şupriya olarak geçer.  Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Fakat bölgedeki su kaynaklarının azlığı yüzünden hanelerin tarım ve hayvancılıktan üretimleri ancak hanelerin günlük ihtiyaçlarını karşılamaktadır.  Bölgenin gelişimi yeterli olmadığı için ancak yerel esnaflar vardır ancak bölge ekonomisine katkısı olacak yerel bir işletme konumuna hiçbirisi gelememiştir. Önceleri Mardin ilinin Midyat ilçesine bağlıdır. Fakat 1926 yılında ilçe statüsü almıştır. Anlatılanlara göre eskiden Şam’a gidenler bu bölgeden   geçtikleri için Şahmar denilmekteydi.   Yaz aylarında sıcaklık 37 – 40 dereceye kadar çıkar. İlçe tarihi Hasankeyf’in kuzeyinde bulunur. Ayrıca ilçede devlet hastanesi, sağlık ocağı, öğretmen evi, ve yatılı ilköğretim bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Gercüş Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus