Denizli - Hendek Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Hendek Hakkında
Hendek Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sakarya´nın en güzel yönlerinden olan, Hendek otobüs bileti satan firmaları, Hendek otobüs bilet fiyatları, Hendek otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sakarya, Hendek

Hendek, Sakarya sınırları içerisindeki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Küçük bir kısmı Karadeniz Bölgesinde, kalan kısmı ise Marmara Bölgesinde yer almaktadır. 1907 senesinde belediye olan Hendek, 1954 yılında ilçe olmaya lâyık görülmüştür. İlçeye bağlı 20 mahalle, 70 köy ve 1 adet belde bulunmaktadır. 2014 ADNKS verilerine göre ilçenin nüfusu 76.664 kişi olarak belirlenmiştir. Meşhur Fransız gezgin Jean-Baptiste Tavernier, Evliya Çelebi´den önce Hendek´i ziyaret etmiştir. İzmit - Sapanca - Ada (pazarı) ve Hendek rotasını takip eden seyyah, seyahatnamesinde yaşadığı hatıralardan bahsetmiştir. Verdiği bilgilere göre Hendek, 17. yüzyılda bir tane kervansarayı olan küçük bir kasaba görünümündedir. Osmanlı Salnamelerine göre bu han/kervansaray Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılmıştır. Hendek´in topraklarının azımsanamayacak kadar büyük bir kısmını Hendek Ovası oluşturmaktadır. İlçede, Marmara Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Deniz seviyesinden 175 metre yüksekte olan Hendek, Sakarya ilinin 10 metropol ilçesinden biri olarak değerlendirilmektedir. Marmara Bölgesinde olması sebebiyle Hendek otobüs bileti kolay bir şekilde elde edilebilmektedir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus