Denizli - İmranlı Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

İmranlı Hakkında
İmranlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel ilçelerinden biri olan, İmranlı otobüs bileti satan firmaları, İmranlı otobüs bilet fiyatları, İmranlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas, İmranlı

Sivas’ın en doğusunda bulunan ve 104 km uzaklıkta yer alan İmranlı tarih boyunca Hitit, Pers, İskender, Roma ve Bizans İmparatorluklarının hakimiyeti altında kalmıştır. Fatih Sultan Mehmet ile yöre OSMANLI yönetimine geçmiş olup, ilçenin ismi II. Abdulhamit´in iskan etmesinden dolayı önceleri "Hamidabad" olmuş, daha sonraları ismi "Ümraniye" olarak değişmiştir. İlçede en önemli zatlarından olan Cogi Baba Türbesi bulunmakta ve her yıl Cogi Baba Kültür Festivali düzenlenmektedir. Ziyaretçiler Cogi Baba´yı ziyaret ederek Allah´tan bir çocuk vermesini dilerler. 

İmranlı Gezilecek Yerler   

Sivas’ın bu eşsiz ilçesine en uygun İmranlı otobüs bileti ile ulaştıktan sonra tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Koyunkaya Mesire Yeri

-          İmranlı Merkez Camii

-          Hamdi Atilla Soy Evi

-          Kazan Kardeşler Konağı

-          Kızıldağ

-          Kızılırmağın doğduğu yerler

-          Cogi Baba türbesi

En Çok Tercih Edilen İmranlı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus