Denizli - Karşıyaka Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Karşıyaka Hakkında
Karşıyaka Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Karşıyaka otobüs bileti satan firmaları, Karşıyaka otobüs bilet fiyatları, Karşıyaka otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Karşıyaka

İzmir körfezinin kuzeyinde yer alan Karşıyaka, Yamanlar Dağı ile ege denizi arasında kalan bölgede şehir dokusu ile bütünleşmiş bir ilçedir. Karşıyaka, ilçede vefat eden Atatürk´ün annesi Zübeyde Hanım´ın adıyla da anılır.  Kordelya, İzmir Karşıyaka’nın eski isimlerinden bir tanesi olup Coeur de Lion´dan gelmektedir. Doğusunda Bornova ilçesi, batısında Çiğli ve kuzeyinde Menemen yer almaktadır. İlçenin en önemli değerlerinden birisi de Karşıyaka Spor Kulübüdür, futbol ve basketbol takımları olan kulübün çok sayıda taraftarı bulunmaktadır. Karşıyaka Halk arasında 35,5 olarak tabir edilmektedir. 

Karşıyaka Gezilecek Yerler   

İzmir’in merkezinde yer alan bu güzel ilçeye Karşıyaka otobüs bileti ve tren bileti alarak kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

-          Karşıyaka Çarşısı

-          Yalı Caddesi

-          Uşkalıgil Konağı

-          Uşşakizade Köşkü

-          Karşıyaka Yamanlar Dağı Mesire Alanı

-          Karagöl Mesire Alanı

-          Bostanlı

 

En Çok Tercih Edilen Karşıyaka Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus