Denizli - Keban Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Keban Hakkında
Keban Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Elazığ’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Keban otobüs bileti satan firmaları, Keban otobüs bilet fiyatları, Keban otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Elazığ, Keban

Keban, Elazığ’a 46 km uzaklıkta yer almakta olup Keban Barajı ile tanınan tarihi bir şehirdir. Doğusunda Elâzığ, batısında Arapgir ilçesi, kuzeyinde Tunceli Çemişgezek ilçesi, kuzeybatısında Ağın, güneyde ise Baskil ilçesi yer almaktadır. Elazığ’dan otobüsle ulaşımın çok rahat olduğu Keban’da, Keban Baraj gölü 125 km uzunluğunda olup, 30,1 milyar m3 hacminde ve günlük ortalama 635 m3/sn debisiyle Türkiye`nin 2. büyük suni gölüdür. Keban barajının yapımı sırasında İstanbul Üniversitesi ve ODTÜ tarafından yapılan kazılarda bulunan arkeolojik malzemeler Keban ve çevresinin tarihine önemli ölçüde ışık tutmuştur. Kazılarda çıkan bulgular Elazığ Arkeoloji ve Etnografya müzesinde sergilenmektedir. 

Keban’da Gezilecek Yerler

Elazığ’dan kolaylıkla otobüs ile ulaşabileceğiniz Keban’da öncelikle Keban Barajı Gölü, Yusuf Ziya Paşa Külliyesi, Denizli Kervansarayı, Ermeni Kilisesi gezmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Keban Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus