Denizli - Kızılırmak Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Kızılırmak Hakkında
Kızılırmak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çankırı’nin en güzel yönlerinden olan, Kızılırmak otobüs bileti satan firmaları, Kızılırmak otobüs bilet fiyatları, Kızılırmak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çankırı, Kızılırmak

Kızılırmak, Çankırı iline bağlı ilçelerden biridir ve Çankırı şehir merkezine yaklaşık 56 kilometre mesafede bulunmaktadır. Kızılırmak ilçesine bağlı yaklaşık 25 köy bulunmaktadır. Sungurlu, Bayat Sulakyurt gibi ilçelerle komşudur. Nüfusu 2016 yılı itibariyle yaklaşık 8 bindir. 482 metrekarelik bir yerleşim alanıdır. Nüfus itibariyle Çankırı´nın en küçük ilçesidir. İlçeye 2011 senesinde Karetekin Üniversitesine bağlı olarak Meslek Yüksek Okulu (MYÖ) kurulmuştur. Bu yerleşkenin ilçeyi geliştirmesi beklenmektedir. Çankırı ilinin en ılıman iklimi Kızılırmak´ta görülür. İlçeden günde iki kez Ankara´ya otobüs seferi düzenlenmektedir. Kızılırmak otobüs bileti Ankara´dan kolay bir şekilde alınabilir. Kızılırmak´ta yetiştirilen bilhassa çeltik, şekerpancarı, buğday ve arpa gibi tahıl ürünleri ilçe dışına pazarlanmaktadır. Fakat çoğu zaman mahsül sadece Kızılırmak ahalisine yetmektedir. İlçedeki sağlık ve eğitim koşulları neredeyse hiç gelişmemiştir. 3 yıl öncesine baktığımızda ne yazık ki Kızılırmak´ta herhangi bir sağlık kuruluşu olmadığını görüyoruz. Fakat yerleşkenin kurulmasıyla birlikte bu imkânlar gelişmeye başladı.

En Çok Tercih Edilen Kızılırmak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus