Denizli - Rize Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Rize Hakkında
Rize Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Rize´nin en güzel yönlerinden olan, Rize otobüs bileti satan firmaları, Rize otobüs bilet fiyatları, Rize otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Rize, Türkiye

Rize, Karadeniz´de yer alan ilçelerimizden biridir. Ülkemizin kuzeydoğusunda yer alır. Sahili vardır. Batıda Artvin ve Trabzon, güneybatıda Bayburt, güneyde ise Erzurum´la komşudur. Özellikle Erzurum´la arasındaki ilişki çok kuvvetlidir. Zira pek çok Rizeli, iş olanaklarının darlığı nedeniyle memleketlerinden göçmeyi tercih ederek hayatlarını Erzurum´da sürdürmeye karar vermişlerdir. İstatistiklere göre Türkiye´nin en çok yağış alan şehri Rize´dir. Şehrin en önemli ekonomik unsuru çaydır. Bunun yanı sıra son yıllarda kivi yetiştiriciliği de ivme kazanmıştır. Rize´de yaz mevsimleri ılık, kış ve sonbahar mevsimleri ise bol yağışlı geçmektedir. Rize otobüs bileti Türkiye´nin hemen her noktasında bulunabilir. 2015 yılında yer alan verilere göre, Rize nüfusu 328 bin 979 kişiden oluşmaktadır. Şehir, Türkiye´nin her bölgesinden ziyaret edilmektedir. Tarihi, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle Rize, her mevsim ziyaret edilebilecek türden bir Türk şehridir. 

Rize´de Görülecek Yerler

                    Çamlıhemşin Fırtına Deresi

                    Botanik-Ziraat Çay Bahçesi

                    Palovit Şelalesi

                    Rize Kalesi

                    Taka Rafting

                    Rize Müzesi

                    Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi

                    Sendagez

                    Pileki Mağarası

                    Kız Kalesi

                    Ayder Yaylası

                    Andon

                    Zil Kalesi

                    Dağmaran

                    Anzer Yaylası 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus