Denizli - Sarıcakaya Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Sarıcakaya Hakkında

Sarıcakaya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Sarıcakaya otobüs bileti satan firmalarıSarıcakaya otobüs bilet fiyatlarıSarıcakaya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sarıcakaya, Eskişehir’e bağlı bir ilçedir. Osmanlı döneminde önce İzmit Sancağı Göynük Kazasına sonra da Söğüt’e bağlıyken, Cumhuriyet döneminde Eskişehir’e bağlanmış, daha sonra da ilçe statüsüne kavuşmuştur. Bölge insanının geçim kaynağı tarımdır. İlçede mermer ocakları da bulunmasına karşın bunları işletmek ucuza mal olamayacağından atıl halde durmaktadır. Bölgede yerleşim 1980’li yıllara kadar yatay şekilde yapılmış olsa da bu tarihten sonra dikey bir hala almıştır. 

Sarıcakaya’ya Nasıl Gidilir?

Sarıcakaya ilçesi, Eskişehir il merkezine 47 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Yenipazar, Göynük, Nallıhan, Mihalgazi, İnhisar, Alpu ve Eskişehir’in merkez ilçesidir. Sarıcakaya ilçesine karayoluyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz, bunun için Sarıcakaya otobüs bileti almanız yeterlidir.

En Çok Tercih Edilen Sarıcakaya Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus