Denizli - Silopi Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Silopi Hakkında

Silopi  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şırnak’ın en güzel yönlerinden olan, Silopi  otobüs bileti satan firmaları Silopi otobüs bilet fiyatları, Silopi  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Silopi’ye Nasıl Gidilir? 
Şırnak il merkezine yaklaşık 33km. Uzaklıkta olan ilçesidir. Cizre’ye 29 km. , Uludere’ye 11 km. , Suriye’ye 20km., Irak’a ise 15km. Uzaklıktadır. İlçeye komşu olan tüm ilçelerden ve Şırnak il merkezinden Silopi otobüs bileti ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca ilçe konumu nedeni ile Irak ve Suriye sınırına yakın olmasından dolayı dönemsel çatışmalara sahne olmuştur. İlçe çok eski tarihlerde Ninova’ya bağlı bir yerleşim merkezi iken daha sonra Türkiye Cumhuriyeti topraklarına dahil edilmiştir. Şırnak iline bağlanmıştır.  İlçe bir yanından diğer yanına iki farklı yeryüzü şekline sahiptir. Bir bölümü dağlık bir bölge iken bir bölümü ise ovadır. Cudi Dağı ise, Silopi’nin kuzeyini tamamen kaplamaktadır. İlçe iklimi yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlıdır. Kışlar çok sert geçmez. Genel olarak ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ancak bölgenin Suriye ve Irak sınırına akın olması sebebi ile çatışmalara sahne olmasından dolayı halk büyük çoğunlukta göç etmiştir.  İlçenin büyük bir bölümü tarıma elverişli topraklara sahiptir. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus