Denizli - Süloğlu Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Süloğlu Hakkında
Süloğlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirne’nin en güzel ilçelerinden biri olan, Süloğlu otobüs bileti satan firmaları, Süloğlu otobüs bilet fiyatları, Süloğlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Edirne
, Süloğlu

Süloğlu, Edirne’nin güzide ilçelerinden biri olup, Anadolu’dan gelen Oğuz Türklerinden Kocacık Yörük ve Türkmenleri Süloğlu çevresine yerleşmişti. Böylece geniş arazilerde kasabalar, köyler ve çiftlikler kurulmuştu. Yeni kurulan bu yerleşim yerine en büyük aile reislerinin adları verilmişti. Evliya Çelebi Kırım gezisinden sonra, Hasköy´e geldiğini yazmakta ve yolculuğunda Süloğlu çiftliğinin güzelliğini vurgulamaktadır. Doğusunda Kırklareli, batısında Edirne, Güneyinde Havsa, kuzeyinde Lalapaşa ile çevrilidir. 

Süloğlu Gezilecek Yerler

Süloğlu otobüs biletinizi aldıktan sonra tarih öncesi döneme ait ilk anıtsal mezar örneklerinden Menhir ve Dolmenler’i gezebilirsiniz. Balkan Savaşları’nın yoğun olarak yaşandığı Geçkinli Köyü’nde Balkan Şehitleri Abidesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Süloğlu’nda bulunan Süloğlu Barajı ve Keramettin, Sülecik, Geçkinli Göletleri de görülmesi gereken yerlerdir.

En Çok Tercih Edilen Süloğlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus