Denizli - Tefenni Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Tefenni Hakkında

Tefenni Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Burdur
’un en güzel yönlerinden olan, Tefenni otobüs bileti satan firmalarıTefenni otobüs bilet fiyatlarıTefenni otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Tefenni Burdur

İlçe tarihi incelendiğinde 3000 yıllık geçmişi ile farklı medeniyetler için büyük önem arz atiği görülebilir. İlçe Bizans döneminde İstefan ismi ile bilinmekteydi.


Tefenni Kültürel Özellikleri

Tarihi incelendiğinde Bizans döneminde köy statüsünde olan Tefenni, Malazgirt meydan muharebesinden sonra Türk yurdu haline gelmiştir. Bizans döneminde İstefan olan isim sonrasında Tefenni olarak günümüze kadar ulaşmıştır. Göller bölgesinde olmasının da etkisi ile ilçe içerisinde pek çok akarsuyu barındırır. Ancak bu akarsuların bazıları yaz aylarının gelemsi ile kurumaya başlar, kışın tekrar aktif hale gelir. İlçe ekonomisini tarım ve hayvancılık oluşturur. İlçe coğrafi konumu itibari ile Akdeniz ve karasal iklim geçişinde olduğu için, yalar sıcak kışlar soğuk geçer. Bu yüzden ilçenin geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık zorlaşır. Satın aldığınız Tefenni otobüs bileti ile ilçeye seyahat edebilirsiniz.


Tefenni’ye nasıl gidilir?

Burdur merkezden ilçeye düzenlenen seferler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus