Denizli - Terme Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Terme Hakkında
Terme Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Samsun’un en güzel ilçelerinden biri olan, Terme otobüs bileti satan firmaları, Terme otobüs bilet fiyatları, Terme otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Samsun, Terme

Samsun’un yemyeşil ve geçmişi M.Ö. 1000 yıllarına dayanan ilçesi Terme, Terme Çayı kıyısında efsanevi kadın savaşçılar Amazonların yaşadığı bilinmektedir. Terme Orta Karadeniz bölgesinde denizden 3 - 5 km kıyıda kurulan ve Samsun´a uzaklığı 58 km olan bir ilçedir. Terme’de hakkında Roma ve Berlin’de de eserler vardır, bunlardan en önemlileri Yaralı Amazon Heykeli”ve Vatikan’da bulunan “Amasone Mattei Heykelleri” dir. Terme’de ayrıca “Pirinç Festivali”, “Altın Fındık Festivali” ve Sakarlı’da “At yarışları” Temmuz ayında “Uluslar arası Amazon Festivali” düzenlenmektedir. 

Terme Gezilecek Yerler   

Bu tarihi ilçeye en uygun Terme otobüs bileti ile seyahat rotanızı çizip, tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Cüneyd-i Bağdadi Türbesi

-          Miliç Çamlığı

-          Gölyazı – Amazon Şehri

-          Simenit Gölü

-          Kumcağız Sahilleri

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus