Denizli - Yalvaç Otobüs Bileti

Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Yalvaç Hakkında

Yalvaç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Yalvaç otobüs bileti satan firmalarıYalvaç otobüs bilet fiyatlarıYalvaç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yalvaç, Isparta ilinin Isparta merkez ilçesinden sonraki en büyük ilçesidir. İlçe ismini Selçuklular döneminde buraya yerleşen Oğuz Türk oymağının isminin Yalvaçlılar olmasından alır, kelime anlamı da yol göstericidir. İlçe ismini Selçuklular döneminde almış olsa da buradaki yerleşim çok daha eskilere dayanır. İlk yerleşimin Kalkolitik Çağ’a kadar geriye gittiği düşünüldüğünde bu topraklarda birçok topluluk ve uygarlık egemenliklerini sürdürmüştür. Günümüzde ilçe sakinlerinin ekonomik gelir kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. 

Yalvaç’a Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin batısında ve Göller Yöresi’nin de en kuzeyinde yer alan Yalvaç ilçesinin, Isparta il merkezine olan uzaklığı 105 kilometredir. Isparta’nın kuzey doğusunda bulunan ilçeye ulaşmak isteyenlerin Yalvaç otobüs bileti satın almaları yeterlidir. 

Yalvaç’ta Gezilecek Yerler

Yalvaç’ı tercih eden turistler burada birçok tarihi yapıları bulabilirler. Bunlardan en önemlisi Yalvaç Müzesi’dir. Prehistorik, klasik, etnografya ve yazma eserleri bölümleri bulunan bu müzeyi gezdikten sonra, Devlethan Camisi’ne uğrayabilir, Belediye Kültür Evi’nde sanatsal aktiviteleri takip edebilirsiniz. İlçenin merkezinin dışında kalan ama mutlaka ziyaret edilmesi önerilen Pisidia Antiocheia Antik Kenti’ni de unutmamak gerekir.  

En Çok Tercih Edilen Yalvaç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus