Dereli Otobüs Bileti

Dereli Seferi Yapan Firmalar
Dereli Hakkında

Dereli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Dereli otobüs bileti satan firmaları, Dereli otobüs bilet fiyatları, Dereli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun, Dereli

1958 yılında ilçe olan Dereli, Aksu Vadisi üzerinde yer almaktadır. Doğuda Keşap, batıda, Bulancak ile komşu durumundadır. Dereli ilçesi “yaylalar diyarı” olarak da adlandırılmaktadır. Giresun’un genelinde olduğu gibi engebeli bir arazi yapısı vardır. Bölgenin en önemli özelliği fındık üretiminin yapılıyor olmasıdır. Bunun haricinde bölgede herhangi bir üretim tesisi ya da fabrika bulunmamaktadır. İlçeye bir hidroelektrik santrali kurulmaktadır. Dereli’de büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ile beraber, tatlı su balıkçılığı da yapılmaktadır. Yöre halkı hayvancılık faaliyetlerini genellikle yaylarda gerçekleştirmektedir. 


Dereli’de Gezilecek Yerler

Kümbet Yaylası: Sahip olduğu doğal güzelliğinin yanında yaylaya ulaşımın da oldukça kolay olması çevre ilçelerden ve hatta çevre illerden ziyaretçileri ağırlamaktadır. 1640 metre yükseklikte bulunan Kümbet Yaylası, çevresinde yer alan 50’den fazla obanın da merkezi konumundadır. Kışın 500 olan yaylanın nüfusu yaz aylarında obalarla birlikte 30.000’e kadar ulaşabilmektedir. Yayla çevresi piknik ve kamp yapmak için uygundur.

Tamdere: Birçok hastalığa iyi gelen maden suyu bu bölgede bulunmaktadır. Eğribel geçidi üzerindeki en güzel dinlenme mesire alanıdır. Kuzu pirzolası ve deri peyniri ile meşhurdur. Dereli otobüs bileti alarak bu yayların keyfini çıkartabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Dereli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus