Derinkuyu Otobüs Bileti

Derinkuyu Seferi Yapan Firmalar
Derinkuyu Hakkında

Derinkuyu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Derinkuyu otobüs bileti satan firmaları, Derinkuyu otobüs bilet fiyatları, Derinkuyu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Derinkuyu İlçesi Hakkında Bilgiler

Nevşehir ilinin güneyinde yer alan Derinkuyu İlçesi’nin güneyinde Niğde; doğusunda Kayseri, Yeşilhisar; kuzeydoğusunda Ürgüp; kuzeybatısında Acıgöl; kuzeyinde Nevşehir; batısında Aksaray ili bulunmaktadır. 


Derinkuyu İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Niğde-Nevşehir karayolu üzerinde bulunan İlçe Nevşehir´e 30 km, Niğde´ye 50 km, Kayseri´ye 110 km, Aksaray´a 80 km uzaklıkta ve bu illerin tümüne ilçenin direk karayolu bağlantısı bulunmaktadır.

Nevşehir’in 21 km. batısındaki Kaymaklı yeraltı şehri ile ondan 9 km. sonraki Derinkuyu yeraltı şehrini gezmek için girişten itibaren var olan yön levhalarını izliyorsunuz. Şehrin giriş katında hayvanların bağlandığı yerler bulunuyor. Sonra da yiyeceklerin depolandığı bir başka bölüme geçiliyor. Yeraltı şehrinin her bir bölümü diğerine dar tünellerle bağlanıyor. Ve her giriş değirmentaşı biçimindeki hareketli kaya kapılarla kapatılabiliyor, bu şekilde düşman saldırılarından korunuluyor. Yeraltı şehrinin şarap yapımında kullanılan odaları da var. Şehir toplam 40 metre derinlikte 8 kattan oluşuyor. Şehrin mükemmel bir doğal havalandırma sistemi var. Ortak mutfağı ikinci kattadır. Gerek Kaymaklı’daki, gerekse Derinkuyu’daki yeraltı şehirlerinin tüm katları henüz ziyarete açık değil. Kaymaklı’nın 20 metre derinlikteki 4. katına, Derinkuyu’da ise 55 metre derinlikteki 8. katına inilebiliyor. Derinkuyu’nun toplam alanı 4.5 kilometrekare. Yaklaşık 20.000 kişinin yaşadığı tahmin ediliyor. Kaymaklı ise Derinkuyu’nun aşağı yukarı yarısı kadardır. Derinkuyu Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Derinkuyu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus