Devrek Otobüs Bileti

Devrek Seferi Yapan Firmalar
Devrek Hakkında

Devrek Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Zonguldak ‘ın en güzel yönlerinden olan, Devrek otobüs bileti satan firmaları, Devrek otobüs bilet fiyatları, Devrek otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Zonguldak, Devrek

Etrafı dağlarla çevrili olan ve çukur bir alanda konumlanan Devrek, Zonguldak il merkezine 60 km. mesafede bulunmaktadır. İlçedeki arazilerin neredeyse tamamı ormanlarla kaplıdır. Meşe ve iğne yapraklı çam ağaçlarından oluşan ormanlar ülkenin en zengin ormanları arasındadır. İlçede her mevsim yağış görülmekle beraber, ılıman bir deniz iklimi egemendir. Devrek, ekonomik anlamda Ereğli ilçesine bağlı durumadır. Devrek’te yaşayan birçok kişi, çalışmak üzere Ereğli’deki Demir Çelik Fabrika’sına gitmektedir. İlçenin içerisinden Devrek Çayı geçmektedir. İlçede yörenin simgesi olan bastonculuk günümüzde de geliştirilerek yapılmaya devam etmektedir. Çok eski yıllardan beri yapılan bu el sanatı, Devrek’te oldukça popülerdir. Bu sanatı devam ettirmeye yönelik çalışmalar ilçe belediyesi tarafından yapılmaktadır.

Devrek’te ziyaret edilebilecek en önemli yer Yedi Göller Milli Parkı’dır. Devrek otobüs bileti satın alarak bu parkı ziyaret etmeniz mümkündür. Ayrıca, ilçe merkezine 11 km. uzaklıktaki Bostandüzü Orman İçi Mesire Alanı hafta sonları ve tatil günlerinde piknik yapmak isteyen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Devrek Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus