Dicle Otobüs Bileti

Dicle Seferi Yapan Firmalar
Dicle Hakkında

Dicle Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Diyarbakır’ın en güzel yönlerinden olan, Dicle otobüs bileti satan firmalarıDicle otobüs bilet fiyatlarıDicle otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Dicle, Diyarbakır’ın bir ilçesidir. Eski adı Piran-Piro olan ilçenin nüfusu yaklaşık olarak 39.000’dir. Deniz seviyesinden yüksekliği 970 metre olan ilçede tarımdan ziyade küçükbaş hayvancılık gelişmiştir. İlçenin büyük bölümü dağlık ve ormanlıktır. Dicle ilçesine ait bilgiler 1515 yılına dayanmaktadır. 


Dicle’ye Nasıl Gidilir?

Dicle ilçesi, Diyarbakır il merkezine 92 kilometre uzaklıktayken 2013’te yapılan Eğil Dicle Karayolu ile mesafe 68 kilometreye düşürülmüştür. Dicle’nin komşuları Elazığ ilinin Alacakaya, Arıcak ve Maden ilçeleri ile Eğil, Ergani, Hani ve Kocaköy ilçeleridir. Dicle’ye gitmek için Dicle otobüs bileti satın almanız rahat bir ulaşım için yeterlidir. 


Dicle’nin Gezilecek Yerleri

Dicle ilçesine gittiğinizde Kral Kızı Taşı’nı ziyaret edebilirsiniz. Diyarbakır karayolu üzerinde bulunan Kral Kızı Taşı’nın yanına çıkmak mümkün olmasa da uzaktan bakabilirsiniz. Uzaktan bir evi andıran taş bir obelisk ve tek pencereli bir taş mezardan oluşmaktadır. Ayrıca yakınlarında bir Ermeni kilisesinin yıkıntıları da bulunmaktadır. Bunun dışında ilçenin merkezinde Yukarı Camii bulunmaktadır. Buranın yapımı tarih olarak çok eski olmasa da (1925) Şeyh Sait isyanının başlangıç yeri olmasıyla bilinir. 

En Çok Tercih Edilen Dicle Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus