Dinar Otobüs Bileti

Dinar Seferi Yapan Firmalar
Dinar Hakkında
Dinar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, Dinar otobüs bileti satan firmaları, Dinar otobüs bilet fiyatları, Dinar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Dinar´daki Otobüs Seferleri

Dinar ilçesinin merkezinden İstanbul, İzmir, Ankara, Manisa, Muğla ve Balıkesir´e otobüs seferleri düzenlenmektedir. 


Afyonkarahisar, Dinar

Dinar ilçesinin eski adı Geyikler´dir. Şimdiki adını Orta Asya´dan Anadolu´ya göç eden atalarımızdan olan Dinar Bey´den almıştır. Bir hayli mühim bir noktada konuçlanan Dinar ilçesi, Türkiye´deki pek çok karayolunun kesiştiği bir bağlantı noktasında yer almaktadır. 


Dinar´a Nasıl Gidebilirim?

Dinar, Denizli´ye 110 kilometre, Burdur´a 60 kilometre Afyonkarahisar şehir merkezine ise 109 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu nedenle önemli bir güzergâh noktasında yer aldığı söylenebilir. Son TÜİK verilerine göre Afyonkarahisar´ın en çok nüfusa sahip ilçesi Dinar´dır. Buna karşın 1995 yılında meydana gelen elem deprem esnasında pek çok insanın hayatını kaybettiğini bilmekteyiz. Depremden dolayı ölen 94 kişinin sonrasında o zamandan bu yana bölgede pek çok trajik göç hadisesi oluşmuştur. Bu nedenle Dinar´ın nüfusunun yarısı başka yerlere göçmüştür. Emirdağ ilçesinin haricinde en çok insan barındıran ilçedir Dinar. Bununla birlikte vatansever insanların yer aldığı bir mevki olarak da göze çarpar. 


Dinar´ın Kısa Tarihi

Oldukça zengin bir kültürel maziye sahip olan Dinar´daki ilk yerleşim yerleri M.Ö 100´lü yıllarda kurulmuştur. Tarih içerisinde jeopolitik konumu itibariyle pek çok medeniyetin gözdesi olmuş; önemini bu sayede artırmıştır. Dinar, 1874 yılında belde unvanını, 1908 yılında ise ilçe olma özelliğini kazanmıştır. Dinar´ın görsel zerafetini izlemek ve yerel tatlarını tatmak için sadece bir Dinar otobüs bileti almak yeterli. Halk çok yardımsever. Bundan dolayı herkesin ziyaret etmesi gereken güzide bir ilçemiz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus