Diyadin Otobüs Bileti

Diyadin Seferi Yapan Firmalar
Diyadin Hakkında

Diyadin Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ağrı’nın en güzel yönlerinden olan, Diyadin otobüs bileti satan firmaları, Diyadin otobüs bilet fiyatları, Diyadin otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Diyadin Kaplıcaları

Ağrı’nın Taşlıçay ve Doğubayazıt ilçeleri arasında bulunan Diyadin’in merkeze uzaklığı 75 km civarındadır. Deniz seviyesinden yüksekliği bin 925 m olan Diyadin ilçesi, sınırları içinde bulunan Tendürek Dağı etrafındaki kaplıcaları ile duyulmuştur. İçeriğinde bol miktarda demir, kükürt, sülfat, kalsiyum, karbonat bulunduran ve halk arasında şifalı olarak gösterilen sular bölgeye giden ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. Bununla birlikte ilçedeki diğer dikkat çeken tarihi kalıntılar arasında antik kentler, kaleler, harabeler gibi yerleri saymak mümkündür. Doğal oluşumlarla daha fazla ilgilenen kişiler ise Diyadin Kanyonu’na gidebilir ve muhteşem güzellikteki manzara ve ortamın tadını çıkarabilir. 


Geleneklere Bağlı Yaşam

44 bin nüfusu olan ilçede halkın yarıya yakını şehir merkezinde, geriye kalanlar köyler ve mezralarda yaşamaktadır. Halkın büyük çoğunluğunun hayvancılıkla geçimini sağladığı Diyadin, aşiretçiliğin ve törelere katı bağlılığın hala sürdüğü bölgelerdendir. Diyadin’i bu konuda birinci sayabiliriz. Bölgede yaygın olarak kullanılan dil Kürtçedir.

En Çok Tercih Edilen Diyadin Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus