Diyarbakır Otobüs Bileti

Diyarbakır Seferi Yapan Firmalar
Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Diyarbakır ‘ın en güzel yönlerinden olan, Diyarbakır otobüs bileti satan firmaları, Diyarbakır otobüs bilet fiyatları, Diyarbakır otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Diyarbakır’a Nasıl Gidilir?

Güney Doğu Anadolu illeri içinde en gelişmiş olanlardan birisi olan Diyarbakır’a gitmeden önce dilediğiniz zamanı ayarlayarak Diyarbakır otobüs bileti alabilirsiniz. Diyarbakır kalesi, tarihi güzellikleri, kendisine has yemek kültürü ve çeşitli baharatları ile mutlaka Türkiye’nin görülmesi gereken yerlerinden birisidir. Diyarbakır konumu ile  Bingöl, Adıyaman gibi illere de olan yakınlığı ile bölgeye gidildiğinde daha fazla gezip görecek yer seçeneği sunuyor. Şehir  Bingöl’e 140km. kadar Adıyaman’a ise 150km. kadar uzaklıktadır. 


Diyarbakır’da Gezilecek Yerler

Bir yanda camileri, hanları, surları diğer yanda kiliseleri ile bir kültür yelpazesi olan bölge ziyaretçilerini her adımda şaşırtıyor. Şehir daha önce Amid, Kara Amid, Diyar-i Bekr ve Diyarbekir gibi isimlerle anılmış son ismi Diyarbekir de zamanla günümüze Diyarbakır olarak kalmıştır. Şehir karpuzun anavatanıdır ve Diyarbakır karpuzları oldukça meşhurdur. Türkiye’nin dört bir yanına ticareti vardır. Yaz ayları 40 – 50 dereceye kadar ulaşırken, kış ayları fazla soğuk olmaz. Şarkılara konu olan Malabadi Köprüsü’de Diyarbakır’a gidip gezilmesi gereken yerlerden birisidir. Ayrıca şehrin cartlak kebabı ve ciğer kebabı oldukça meşhurdur. Bumbar dolması ise farklı, güzel bir Doğu Anadolu yemeği olarak burada da oldukça fazla tüketilen güzel bir yiyecektir.  

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus