Dodurga Otobüs Bileti

Dodurga Seferi Yapan Firmalar
Dodurga Hakkında

Dodurga Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorumun en güzel yönlerinden olan, Dodurga otobüs bileti satan firmaları, Dodurga otobüs bilet fiyatları, Dodurga otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çorum, Dodurga

Batı Karadeniz bölgesinin güney doğusunda yer alan Dodurga, Çorum’un ilçelerinden bir tanesidir. Çorum il merkezine 45 km. mesafede  bulunan ilçe, kuzeyde Osmancık, batıda İskilip ile komşudur. Dodurga, 1990 tarihine kadar Osmancık ilçesine bağlı bir kasabaydı; bu tarihten sonra ilçe olmuştur. Dodurga’nın ekonomisi tarıma dayanmaktadır. Bunun yanında ilçe halkının bir kısmı ekonomik gelirlerini bölgede faaliyet gösteren Türkiye Kömür İşletmelerinden elde etmektedir. Bölgede karasal iklim egemendir. Ancak kışları karasal iklime göre daha yumuşak geçmektedir. İlçenin yüksek rakımlı yerlerinde doğal bitki örtüsü olarak ormanları görmek mümkündür. Deniz seviyesine yaklaşıldıkça kısa boylu otlar ve fundalıkların yer aldığı stepler görülebilmektedir. İlçe sınırları içerisinde iki adet vadi bulunmaktadır. Bunlar, Tabanlı Vadi ve Kertik Vadisidir.

Dodurga, Osmanlı döneminde önemli bir yerleşim alanıydı. Ancak 1. Dünya Savaşı’ndan sonra bölge erkek nüfusunun büyük çoğunluğunu kaybetmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarından sonra, bölgedeki linyit kaynağının da etkisiyle nüfusu artmaya başlamıştır. Dodurga otobüs bileti alarak bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Dodurga Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus