Doğankent Otobüs Bileti

Doğankent Seferi Yapan Firmalar
Doğankent Hakkında

Doğankent  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun’un  en güzel yönlerinden olan, Doğankent  otobüs bileti satan firmaları, Doğankent otobüs bilet fiyatları, Doğankent otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Doğankent’e Nasıl Gidilir?

Giresun’un ilçelerinden birisi olan Doğankent’in şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 1 saatlik mesafededir.  İlçe Çanakçı ve Güce ilçelerine de komşudur. Dolayısıyla hem şehir merkezinden hem de komşu ilçelerden Doğankent otobüs bileti bulmak mümkündür.  İlçe nüfusu geçmiş tarihlere göre giderek azalmaktadır. Çünkü düzenli olarak Marmara Bölgesi’ne göç veren bir ilçedir. Eski isimleri arasında Manastırbükü ve Harşit isimleri yer almaktadır. 


Doğankent Tarihi ve Görülecek Yerler

İlçe yeşilin ve mavinin tonlarının bir arada bulunduğu doğal güzelliklere sahip bir ilçedir. Ayrıca tarihi Roma Dönemi’ne kadar indiği için tarihi zenginlikleri de boldur. Ayrıca ilçe bir dönem Rus hakimiyetine  de girdiği için, farklı kültürleri barındırmış dönemleri ile oldukça etkileyici bir bölgedir. İlçe tipik Karadeniz iklimine sahiptir ve Karadeniz Bölgesi’nin bir çok yerinde olduğu gibi burada da fındık üretimi boldur.  Bölgede yayla turizmi de oldukça gelişmiştir. Özellikle yaz döneminde farklı şehirlerden ya da bölgenin yerel halkından bir çok insan yaz dönemini yaylalarda serin bir şekilde geçirmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Doğankent Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus